Кинезиотейпирование

5-14-2019

Любителі спорту, напевно, вже давно звернули увагу на спортсменів, тіло яких на різних змаганнях обклеєно різнокольоровими стрічками. Професійний спорт пов’язаний з великими фізичними навантаженнями і частими травмами. Подолати травми і досягти бажаного результату допомагають різнокольорові стрічки, які називаються кинезиотейпами. Методика використання тейпів (стрічок) називається кінезіологічне тейпування. Хочемо порекомендувати фото

Залежно від мети кінезіотейпірованія, відрізняють різні види аплікації тейпа.

Аплікація кинезиотейпа надає наступні дії: стимуляція тактильних і механорецепторів шкіри, механічне зміна рухового стереотипу і локальне зменшення внутрішньотканинного тиску. В результаті такого впливу зменшується біль, поліпшується мікроциркуляція і посилюється лімфовідтік, що сприяє зменшенню набряку в місці запалення тканини. В основі знеболюючої дії кінезіотейпірованія лежать два фізіологічних механізму.

Кинезиотейп, накладений на поверхню суглоба, може виконувати роль м’якого відрізу, що робить його незамінним використання в ортопедії та фізичної реабілітації.

Свої показання та протипоказання має будь-який метод.

До показань належать: травми опорно-рухового апарату, наслідки ортопедичних операцій, закриті травми м’яких тканин, порушення постави і сколіози, плоскостопість та інші деформації стоп, артрози, артрити, дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта, паралічі, парези, тунельні синдроми, компресійно-ішемічні нейропатії, міофасціальні синдроми, лімфостаз.

Протипоказання: трофічні виразки, відкриті рани, екзема, алергічні реакції на акрил, перший триместр вагітності, ксеродерма (пергаментна шкіра), індивідуальна непереносимість.

Ефективність кінезіотейпірованія залежить від правильного наклеювання тейпа. Тому краще звернутися до фахівця, який, в залежності від захворювання або травми, підбере потрібну аплікацію тейпа.