Утепления фасадов пенопластом

1-15-2017

Хочу порекомендовать Вам сайт http://uteplenie.dp.ua/uteplenie-fasadov-penoplastom.html на котором Вы найдете множество советов об утеплении фасадов

пенопласт
При виборі матеріалу для проведення утеплювальних заходів більшість фахівців наводять безліч аргументів на користь пінопласту. Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день на будівельному ринку в достатку присутні різні утеплювачі, саме пінопласт користується великим споживчим попитом.

Його затребуваність пояснюється тим, що пінопласт як утеплювач стін зміг проявити свої найкращі якості. До них в першу чергу можна віднести екологічність даного матеріалу, яка підтверджена відповідними сертифікатами відповідності.

Практично всі види пінопласту для утеплення стін облают відмінними технічними властивостями, до яких можна віднести наступне:

низьку теплопровідність;
стійкість до вологи і інших агресивних середовищ;
високі звукоізолюючі якості;
легкий вага, завдяки чому при його використанні в якості утеплювача не відбувається збільшення навантаження на каркас будівлі і т. д.
Матеріали та інструменти, необхідні для утеплення стін
Активне утеплення стін пінопластом пояснюється ще і тим, що цей матеріал має цілком доступну вартість, завдяки чому навіть люди, які мають скромне фінансове забезпечення можуть створити комфортні умови проживання для себе і своєї сім’ї.

Підготовка матеріалів та інструментів до процедури утеплення

Сучасна технологія утеплення стін пінопластом своїми руками передбачає використання певних матеріалів, інструментів, витратних матеріалів і кріпильних елементів.

В першу чергу власникам міських квартир або заміських котеджів, які виявили бажання самостійно провести утеплювальні заходи, необхідно закупити матеріали:

пінопласт (товщина пінопласту для утеплення стін повинна коливатися в діапазоні від 5см до 10см);
ґрунтовку;
скловолокнисту сітку;
кріпильні елементи (грибки);
клеючий розчин (можна використовувати спеціальну монтажну піну);
будівельну суміш, призначену для зовнішнього штукатурення;
водоемульсійну фарбу, призначену для зовнішніх робіт.
При виборі матеріалу для зовнішніх робіт можна купувати пінопласт для утеплення стін усередині, так як він володіє тими ж характеристиками.

В процесі проведення утеплення стін потрібні наступні інструменти:

будівельні шпателя і правила;
наждачний папір або сітка;
валики і кисті;
відра;
перфоратор;
будівельний міксер (для доведення будівельної суміші до однорідного стану) і т. д.
Підготовчі роботи

Як зовнішнє, так і внутрішнє утеплення стін пінопластом виконується в певній послідовності. В першу чергу необхідно якісно підготувати поверхні. Вони не повинні містити ніяких видимих дефектів: тріщин, впадин і т. д.

Всі наявні облицювальні матеріали (фарбу, штукатурку) слід ретельно видалити, так як вони можуть вплинути на якість фіксації утеплювача. Якщо на них присутні будь-які нерівності, їх необхідно усунути — провівши оштукатурювання.

Глибокі тріщини можна попередньо заповнити спеціальним розчином, який продається в будь-якому будівельному супермаркеті.

Після цього потрібно поліпшити адгезивні здатності цих поверхонь. Це можна зробити шляхом нанесення декількох шарів ґрунтувальної суміші.

Вона дуже швидко висихає, тому через кілька годин можна буде приступати до наступного етапу. Перед тим, як почнеться безпосередньо утеплення стін будинку пінопластом, слід підготувати матеріал, кріпильні елементи та витратні матеріали.

Монтаж утеплювального матеріалу

Практично всі фахівці використовують стандартні розміри пінопласту для утеплення стін. Перед тим як приступити безпосередньо до монтажу слід перевірити, чи має пінопластова панель рифлену поверхню.

Якщо у матеріалу є дві гладкі сторони, то слід самостійно зробити необхідні нерівності, використовуючи голчастий валик. Саме ця поверхню пінопласту і буде прикладатися до фасадах, і фіксуватися за допомогою спеціальної клейкої суміші.

Якщо планується проводити утеплення стін пінопластом під сайдинг, всі підготовчі заходи бажано здійснювати в тій же послідовності.

Монтування пінопласту до фасадів будівлі повинно проводитися наступним чином:

У нижній частині стіни кріпиться спеціальна стартова планка (від неї і буде починатися наклейка утеплювального матеріалу).
На поверхні заздалегідь підготовлених стін наноситься клеюча суміш і рівномірно поширюється, заповнюючи собою всі порожнини. Клей також наноситься на поверхню пінопластової панелі.
До поверхні фасаду прикладається лист пінопласту (рифленою стороною) і щільно притискається. Всі листи пінопласту повинні кріпитися в шаховому порядку, щоб виходили Т-подібні стики.
На поверхню пінопласту кріпиться скловолоконна сітка (вона необхідна для виконання декоративного облицювання).
Утеплення дерев’яних стін пінопластом проводиться трохи за іншим принципом.

Фіксація кріпильних елементів до утеплительному матеріалу

Незалежно від того, яка присутня щільність пінопласту для утеплення стін, для більш якісної фіксації цього матеріалу на фасадах необхідно використовувати спеціальні кріпильні елементи.

Прибивання пінопласту до поверхонь може проводитися вже на 3-4 день, з моменту його приклеювання. Такий термін залежить від температурного режиму, який надає безпосередній вплив на швидкість застигання клейкої суміші.

Монтування листів пінопласту до фасадів будівлі
Монтування листів пінопласту
до фасадів будівлі
При проведенні даних заходів слід використовувати інструкцію, яка детально описує, як правильно утепляти стіни пінопластом. По периметру кожної пінопластової панелі, надійно приклеєною до поверхні фасаду, слід виконати 5-6 отворів, глибина яких повинна бути в межах 13 див.

Це можна виконати за задіявши перфоратор, має насадку – бур. У ці отвори вставляються грибки, які забезпечують більш високу щільність прилягання матеріалу до поверхонь. Після цього на утеплені поверхні кріпиться скловолоконна сітка, яка штукатуриться тонким шаром і декоративно оформляється.

Якщо виконується утеплення стін рідким пінопластом, то необхідність у встановленні спеціальних кріплень повністю відсутня. Така технологія утеплення є більш сучасною і в теж час більш дорогою, яку можуть собі дозволити тільки забезпечені люди.

Особливості утеплення фасадів пінопластом будівлі каркасного

У тому випадку, коли необхідно виконати утеплення стін каркасного будинку пінопластом, слід попередньо підготувати дерев’яний каркас, в порожнині якого й буде укладатися матеріал. Попередньо потрібно підготувати спеціальну підкладку, яка в обов’язковому порядку повинна оброблятися спеціальним клеїть складом.

Забивання кріпильних елементів
Перед тим як утеплити стіну пінопластом всередині, фахівці рекомендують провести пароізоляційні заходи. Для цих цілей можна використовувати будь-сучасний матеріал, представлений на вітчизняному ринку.

Якісна пароізоляція запобіжить утворенню конденсату, який в свою чергу може стати причиною розвитку гнильних змін до каркасній основі будови.

Після того, як було виконано утеплення каркасних стін пінопластом, всі панелі фіксуються для більшої надійності спеціальними кріпленнями. Завдяки цьому вдасться запобігти утворенню повітряних зазорів, які можуть пропускати холод усередину приміщень. Заключним етапом утеплювальних заходів стане декоративна обробка всіх фасадів каркасного будови.