Як оргнизовать велике файлове сховище.

8-17-2018

Як оргнизовать велике файлове сховище.

Жорсткі диски «пухнуть» від документів, музики і фільмів. Ситуацію врятує мережеве сховище файлів. Це спеціальний невеликий комп’ютер для конкретних задач, найчастіше – зберігання даних користувачів. Функціональність операційної системи NAS обмежена, завдяки чому їм просто управляти і легко налаштувати. В залежності від конфігурації, сумарна ємність NAS коливається в широких межах – від одиниць до десятків терабайт. Для створення NAS використовуються тільки ті компоненти, які потрібні для реалізації його функцій. Менше деталей – менше шансів, що яка — небудь з них перестане працювати і зупинить всю систему. У NAS невеликий корпус, немає дисплея і клавіатури. Управляється NAS з комп’ютера, підключеного до локальної мережі або планшета/ смартфона через web — інтерфейс або утиліти. Після налаштування NAS видно з будь-якого пристрою (у тому числі смартфона або планшета), підключеного до локальної мережі як накопичувач. Також Ви можете знайти все необхідне на ресурсі Организация файлового хранилища.
Ніякого додаткового або ліцензій для роботи з ним не потрібно. Хоча деякі виробники випускають утиліти для різних операційних систем. Все більше виробників випускають фірмові програми для мобільних операційних систем. Зручно мати доступ до віддалених даних зі смартфона, який завжди в кишені. Кількість жорстких дисків – важливий критерій вибору конкретної моделі. Перед покупкою сховища з одним диском важливо зрозуміти, чи можна буде відновити дані після їх втрати, наскільки легко, як швидко і дорого. На таких NAS можна організувати RAID — масив. Можна добитися високої швидкості читання/ запису, об’єднати ємність дисків в один великий «те» і т. Для зберігання даних важливий режим RAID 1 – постійне автоматичне фонове дублювання інформації на двох дисках. Завдяки дублюванню даних, якщо один жорсткий диск вийде з ладу – можна продовжити роботу і нічого не загубиться.
Після заміни несправного диска система автоматично зробить на новому копію всіх даних і NAS буде готовий до роботи. Порада: обираючи жорсткі диски для організації RAID 1 купуйте моделі однаковою ємності і однієї серії. Більш серйозні четырехдисковые моделі та пристрої з п’ятьма і більше слотами можуть по — різному формувати RAID — масиви. Вони найчастіше використовуються в бізнесі. Більшість NAS надходять у продаж без жорстких дисків. Придбати і встановити диски потрібного об’єму можна самостійно. Процедура проста: потрібно закрутити чотири гвинти. Хочете «рішення з коробки», повністю готовий до використання відразу після розпаковування. Тоді зверніть увагу на NAS з вже встановленими виробником жорсткими дисками. Важливий нюанс: іноді виробник встановлює тільки один жорсткий диск, залишаючи другий (або кілька) вільним. Вибираючи такий пристрій, пам’ятайте, що придбати другий диск для організації RAID — 1 може виявитися непросто.