Як самостійно створити сайт

12-9-2018

Сайт або веб-сайт (website) — це набір сторінок з інформацією, які з’єднані один з одним посиланнями. На цих сторінках публікують текст, фотографії та відео.
Покажу на прикладі сайту-візитки. На першій сторінці людина розповідає про себе:
Одна зі сторінок повинна відкриватися першою. Часто для цього створюють окрему сторінку і публікують на ній вступний текст. Її прийнято називати «Головна». Хочу порекомендувати почитати про створення сайту на сайті REALsite

А ще сторінки потрібно якимось чином з’єднати один з одним. Для цього було придумано меню — спеціальна плашка з посиланнями. Меню розташоване на кожній сторінці, в одному і тому ж місці.

Коли сторінки готові і пов’язані один з одним через меню, їх потрібно розмістити в інтернеті за адресою.

Далі я покажу, як зробити такий же міні сайт своїми руками. Процес його виготовлення займе від 5 хвилин до однієї години.

Що потрібно для створення сайту
Часто запитують, чи легко створити власний сайт російською мовою і чи можна його зробити самому? Як його написати, де краще розмістити? Як самостійно опублікувати в інтернеті?

Раніше це було дійсно складно: потрібно було вивчити один або кілька мов програмування (html + php + javascrpit). Але зараз все змінилося: щоб запустити свій веб ресурс потрібно просто зареєструватися на хостингу і зробити деякі налаштування. З цим впоратися навіть новачок. Все робиться онлайн і без конструктора.

Почати сайтобудування потрібно з реєстрації домену і хостингу. Це обов’язкова умова, без якого ми не зможемо викласти свій ресурс в інтернеті.

Хостинг – це осередок в Інтернеті, де буде лежати сайт. Туди завантажують всі файли від нього: сторінки, фотографії, документи.
Домен – це адреса в Інтернеті. Та назва, за якою веб ресурс буде відкриватися. Ця адреса написана у верхньому рядку браузера.

Але є проблема і те й інше коштує грошей. Доменне ім’я в зоні ru коштує 190 рублів на рік-цю суму потрібно внести відразу. Хостинг коштує дорожче, але за нього можна платити помісячно. В середньому виходить 120 рублів на місяць.

Але нерозумно витрачатися на все це, щоб тільки навчитися. Тому ми зареєструємо безкоштовне доменне ім’я та безкоштовний хостинг. Їх можна отримати терміном на місяць. Цього часу цілком достатньо, щоб створити свій сайт і наповнити його інформацією, адже сама розробка займає близько 5 хвилин.

Покрокова інструкція для початківців
Створення сайту складається з декількох етапів. Один з найважливіших – вибір правильного хостингу. Адже від цього залежить швидкість і стабільність роботи вашого ресурсу.

На мій погляд, кращий хостинг з російських – від компанії Бегет. Вони надають безкоштовне доменне ім’я, безкоштовний місяць хостингу, цілодобову технічну допомогу. І, що важливо, автоматичну установку системи управління. Крім того, у них одні з найнижчих тарифів на ринку.

Тому в інструкції я буду показувати, як створювати сайти саме на цьому хостингу. Ви можете вибрати будь-який інший, але тоді кроки будуть істотно відрізнятися.

Крок 1: отримуємо домен і хостинг
1. Переходимо за адресою Beget.com і відкриваємо розділ «Віртуальний хостинг».

2. Опускаємося трохи нижче і вибираємо тарифний план «Blog».

3. Реєструємося: вказуємо ПІБ, номер свого телефону, пошту.

4. Підтверджуємо номер телефону і завершуємо реєстрацію.

Завантажується сторінка з даними для доступу до особистого кабінету. Вони також прийдуть в смс повідомленні і в листі на пошту.

Після натискання на кнопку «Початок роботи» ми потрапляємо в особистий кабінет хостингу. Тут ми будемо робити основні налаштування.

Крок 2: встановлюємо систему управління
Система управління або CMS – це движок сайту. Така оболонка, через яку ми будемо ним керувати.

Через систему управління додають сторінки, налаштовують меню, змінюють оформлення і роблять все інше. І завдяки цій системі можна створити свій сайт з нуля просто клацаючи мишкою.

1. Для установки движка в особистому кабінеті хостингу переходимо в розділ CMS.

2. Вибираємо WordPress.

3. У віконці вказуємо дані для управління сайтом.

«Сайт для установки» і «Домен за замовчуванням» будуть вже вказані. Вам потрібно надрукувати заголовок для сайту, придумати логін з паролем і вказати свою електронну пошту.

Приклад заповнення:

Обов’язково збережіть логін і пароль! Це ваш доступ до редагування сайту.
4. З’явиться віконце, де написано, що система встановлюється і потрібно трохи почекати. Закриваємо це віконце і чекаємо три хвилини. Потім клацаємо по посиланню в списку «Сайти».

У новій вкладці завантажиться ваш сайт. Адреса, за якою він буде відкриватися у всіх в Інтернеті, написаний в адресному рядку.

Це і є доменне ім’я (домен) – унікальна адреса веб ресурсу в мережі. Він такий непоказний, тому що безкоштовний. Але його потім можна замінити на щось більш просте і красиве.

Ось і все – сайт створений! Залишилося його налаштувати і наповнити інформацією.

Крок 3: налаштовуємо сайт
Отже, ми отримали персональний веб ресурс на системі управління WordPress (Вордпресс). Залишилося тільки відредагувати його: створити сторінки, зробити меню, налаштувати оформлення. Все це робиться через адміністративну частину сайту. Її ще ласкаво називають «адмінка».

Для входу в адмінку додайте після адреси частину / wp-admin або / wp-login.php
У підсумку вийде щось на зразок mysite.beget.tech/wp-admin

Коли введете цю справу в адресний рядок, не забудьте натиснути Enter 🙂

З’явиться вхід в адмінку. Тут друкуємо логін і пароль, який вказували при установці системи управління.

Таким чином, ви потрапите в офіційну, невидиму частину сайту – в адмінку. Тут все і редагується: і зміст і оформлення.

Вибір теми. Тема – це дизайн сайту. Щоб її поміняти, зайдіть в розділ зовнішній вигляд-теми.

Система запропонує вибрати один з трьох варіантів оформлення. Якщо жоден не підходить, клацніть по «додати нову тему».

Тут купа готових шаблонів оформлення. Спочатку показуються «обрані», але є ще й «популярні», «свіжі», «улюблені».

Вибираємо відповідну тему і встановлюємо її. Потім переходимо в розділ «Зовнішній вигляд» — «Теми», наводимо на неї курсор і натискаємо «Активувати».

Відразу після цього у сайту зміниться оформлення. Щоб це побачити, оновлюємо його-натискаємо F5 на клавіатурі.