Які вибрати світильники для дачі

7-24-2018


Світильник на дачну ділянку ми взяли лише рік тому. Він частково покинутий, зовсім неблагоустроен, а тому представляє чималий простір для польоту фантазії. І в першу чергу постало питання його освітлення, адже саме садові світильники — відмінний спосіб надати завершеність дизайну будь-якої території.

Штучна підсвітка ділянки виконує відразу дві найважливіші функції: по-перше, вона забезпечує ділянці належний рівень освітленості, а по-друге, садові світильники є ще і неймовірно ефектними декоративними елементами, які допоможуть додати території особливу чарівність і розставити на ділянці всі смислові акценти. Але яким світильників віддати перевагу?
Варіанти світильників смотрим тут

1.Мобільні

Такі світильники хороші тим, що їх у разі потреби в будь-який момент можна перенести в будь-яку точку ділянки. Функцію джерела живлення в цих приладах виконують невеликі сонячні батареї або акумулятори, а головними світловими елементами є діодні лампочки, які дозволяють досягти необхідного рівня освітленості при відносно невисоких енерговитратах.
2.Стаціонарні

*Ґрунтові ліхтарі, монтуються прямо в сходи, бордюри або газони. Вони завжди оснащуються додатковим захистом від погодних явищ. Їх корпус виконується з міцних алюмінієвих або сталевих сплавів. Завдяки наявності галогенових лампочок завжди можна вибрати найбільш відповідний тон світлового потоку — від прозоро-білуватого до синього, зеленого або червоного. Такі світильники нерідко монтують і в чаші мальовничих штучних ставків або басейнів.
*Підвісні світильники найчастіше розміщуються в нужденних у яскравому освітленні зонах. Точно так само, як і для ґрунтових ліхтарів, для них теж можна підібрати абсолютно будь-який колір ламп в цьому випадку в першу чергу керуються загальним стильовим рішенням ділянки.
*Наземні світильники стануть ідеальним рішенням для організації як підсвічування дерев з кущами, так і розміщених на території скульптур або інших декоративних елементів. І плафони, і лампи в них монтуються на опори, висота яких може варіюватися від двадцяти сантиметрів до півтора метрів. Світловий потік при цьому може йти не тільки зверху вниз, але і в зворотному напрямку.
Нічне сонце

Так як на нашій дачі електрики немає, висвітлювати ділянку ми будемо мобільними світильниками на сонячних батареях.
Такі світильники — це розробка на основі нових технологій, але винайшли їх ще в середині минулого століття. Як тільки спускаються сутінки, ліхтарики починають світитися м’яким і ніжним світлом. При цьому висвітлювати на дачній ділянці за допомогою ліхтарів на сонячних батареях можна практично все. Існують навіть світлодіодні гірлянди.
Плюси:
*не зажадають електроенергії;
*зручні в експлуатації і не вимагають великих зусиль на обслуговування;
*швидко встановлюються і переміщуються по всій території ділянки;
*повністю автоматизовані, тобто процеси підзарядки, включення і виключення відбуваються в автономному режимі;
*не занадто дорогі ліхтарі може придбати практично кожен власник дачної ділянки;
*вибір таких світильників безмежний: в стилі хайтек, японською і, звичайно, в класичному стилі, а також ліхтарі у формі тварин, птахів, казкових персонажів.
Мінуси:
*повна зарядка акумулятора сонячного світильника відбувається приблизно за 8 годин при хорошому денному світлі;
*тривалість світіння ліхтарі на сонячних батареях безпосередньо залежить від погодних умов (якщо вдень небо було хмарним, то світильник вночі буде горіти нетривало і тьмяно);
*якщо в темний час доби включено електричне освітлення, то воно буде «гасити» сонячні світильники.
Види сонячних світильників

*Декоративні ліхтарики — невеликі і красиві по дизайну. Застосовуються для декорування невеликих кущів і квітників.
*Нічні садові світильники. Встановлюються для освітлення всіляких стежок і доріжок, а також для різного роду скульптурних композицій. Висота такого роду світильників може перебувати в межах від 20 сантиметрів до декількох метрів. Такі ліхтарі можуть експлуатуватися при будь-якій температурі в усі сезони року.
*Газонні світильники. Використовуються для підсвічування альпійських гірок, рокаріїв та квітників. Зазвичай прилади цього виду невеликих розмірів, і при прибиранні ділянки не становить великої праці їх прибрати, а потім знову встановити.
*Фасадні ліхтарі (настінні). Як правило, кріпляться на вертикальній площині. Обов’язковою умовою їх установки є те, що вони повинні бути розташовані на такій відстані від землі, щоб в денний час отримувати максимум сонячних променів. Зазвичай фасадні світильники розташовують на стінах будинків, альтанок, а також на парканах.
*Паркові ліхтарі. Розташовуються на високих стовпах. Вони мають великі освітлювальні елементи і масовані сонячні батареї. Зазвичай встановлюються в паркових зонах, біля пішохідних переходів та на автобусних зупинках.
Критерій вибору

Майте на увазі: коли будете купувати для себе світильники на сонячних батареях, то при цьому звертайте пильну увагу на їх властивості. Бажано вибирати ліхтарі з антикорозійним покриттям: вони прослужать вам дуже довго, так мало схильні до дії природних стихій.